خیال...خیال نازک سرشار من....

من توی ذهنم یک خانه‌ی زنده دارم. یک خانه‌ی سرشار. یک خانه که گاهی بزرگ است و گاهی کوچک. دکورش گاهی سنتی می‌شود و گاهی مدرن. اما همیشه قشنگ است. راحت است، مهربان است.

خانه‌‌ی ذهن من دیوارهای سفید دارد با فضایی دلباز. فضایش شبها اما، همیشه با نور کمی روشن می‌شود و پر است از رقص سایه‌های خوب و سربراه با بوی عطر رهایی که آدم را یاد آغوشهای مهربان می‌اندازد.

خانه‌ی ذهنم پر است از کتاب. کتابهایی، که مثل هجاهای زیبای یک شعر در سادگی قفسه‌های چوبی‌شان ایستاده‌اند و حضورشان به آدم آرامش می‌دهد...

گوشه و کنار خانه‌ام، همیشه پر است از لطافت و همیشه می‌شود جایی گلدانی پیدا کرد که پر باشد از تازگی گلهای سفید که بوی زندگی می‌دهند...

خانه‌ی خیال من تلوزیون ندارد اما مبلهایش راحت است و گلیم‌هایی دارد پر از نقش‌های زیبا که  ناگهانی سرمای سرامیک‌های سفید را پنهان می‌کنند. خانه‌ فکر من لبریز است از موسیقی، آوا و رنگ و عشق. و همه‌جایش می‌شود شمعهای رنگی عطری که توی نور لرزانشان همه چیز خیال‌انگیز و زیباست، پیدا کرد.

خانه‌ی رویاهای من پرده‌های ساده و سفیدی دارد که جلوی پنجره‌های تمیز آویزان شده‌اند. پنجره‌هایی که پشتشان تصویر سبز و ساده‌ وشفافی از درختان بلند نشسته است.

خانه‌ی ذهن من ساده است، آرام است و تابلوهای شاد پر از رنگ دارد. از آن تابلوهایی که آدم می‌تواند با یک لیوان چای ساعتها روبرویشان در نرمی یک مبل فرو برود و توی تمام پیچ و خم‌های تصاوبرشان گم بشود.

 خانه‌ی خیال من، پراست از لیوانهای رنگی کوچک و بزرگ و ظرفهای سفالی و آیگینه. همه‌ی قفسه‌های آشپرخانه‌اش در هیجان بوی غذاهای ساده‌ای که سریع درست می‌شوند، رنگی هستند و خوشمزه، نفس می‌کشند. غذاهایی که خوردنشان در صمیمیت رها توی آن نور آرام به آدم می‌چسبد.

خانه‌ی خیال من توی روزهای ابری پر است از نور سبز درختان پشت پنجره‌ها و ردپایی از بوی باران، در زمینه‌ی موسیقی ملایمی که سرشاراست از آرامش ....

خانه‌ی ذهن من زیباست. تک است. دنج است و من دلم امروز دارد در آرزوی حقیقی بودنش پرپر می‌زند.....

 

/ 4 نظر / 38 بازدید
علی

"و من دلم امروز دارد در آرزوی حقیقی بودنش پرپر می‌زند....."

سایه

خانه ات رو دوست دارم...کمی شبیه خانه من است

بهمن سیرخون

سلام با مطلب نسل سوخته منتظر شما هستم با نظرات خود مفتخرم کنید مرسی

حامی

سلام منظورت مدینه فاضله نیست